مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) چیست؟

گونه‌ای از راهکارهای یکپارچه و مبتنی بر داده هستند که در افزایش کیفیت ارتباطات شما با مشتریانتان و بهبود تجارتتان با آنها تاثیر‌گذار است. سیستم‌ها و نرم‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا روابط شما با مشتریانتان را مدیریت و حفظ نمایند، فعالیت‌ها و عملیات‌های فروش را ردیابی کرده و اطلاعات مناسب را جهت تصمیم‌گیری فراهم آورند.

راهکار مدیریت ارتباط با مشتری چه کار می‌کند؟

راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) باعث ساده‌سازی فرایندها و افزایش سودآوری در بخش فروش، بازاریابی و خدمات می شود. این راهکارها بستری چند منظوره‌اند که در آن، همه چیزهایی که جهت توسعه، بهبود و حفظ ارتباط با مشتری مورد توجه است ذخیره می‌شود. بدون یک سیستم یکپارچه شما نمی‌توانید روابط تجاری خود را به حداکثر برسانید پس فرصت‌های رشد و درآمدهای ناشی از آن‌ها را از دست خواهید داد.

تصور کنید تنها به خاطر گم کردن اطلاعات تماس یک مشتری، و بوجود آمدن یک وقفه زمانی مشتری خود را به آغوش رقیب خود هدایت نمایید. و یا دو نفر از بهترین کارشناسان فروش شما در حال پیگیری یک مورد یکسان بوده و به این صورت باعث ایجاد مزاحمت برای مشتری و یا حتی باعث ایجاد یک رابطه غیردوستانه و رقابتی ناسالم درون سازمان شما شوند. بدون یک نرم‌افزار یکپارچه که نیروهای شما دائما در حال ثبت و ردیابی تعاملات خود با مشتریان هستند، کسب‌وکار شما از برنامه‌ریزی‌های خود عقب افتاده و از دور رقابت خارج می‌شود.

بنیان‌های راهکار‌ مدیریت ارتباط با مشتری

ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری با روش‌های زیر، تعامل با مشتری را در کسب و کار ساده‌تر می‌سازند:

  • متمرکز کردن اطلاعات مشتریان
  • اتوماسیون تعاملات بازاریابی
  • بهبود هوش تجاری
  • تسهیل ارتباطات
  • پیگیری فرصت‌های فروش
  • تحلیل داده ها
  • ارایه خدمت به مشتریان به صورت پویاتر

راهبری یک کسب‌وکار فرآیند ساده‌ای نیست. وقتی در حال سامان‌دهی کمپین‌های تبلیغاتی، جمع‌آوری اطلاعات تحلیلی، هماهنگی جلسات، خدمت‌رسانی به مشتریان خود و… همه و همه به صورت همزمان هستید، شما نیاز به یک راهکار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) دارید تا تمامی این فرآیندها به صورت صحیح و مدون انجام پذیرد.

نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری شرکت سینک پردازان سیستم تمامی  ابعاد یک سیستم فروش و بازاریابی را پوشش داده و به واسطه ساختار قدرتمند و استاندارد آن به راحتی میتوانید از داده‌ها و اطلاعات آن در دیگر نرم‌افزارها بهره بگیرید.